środa, 7 grudnia 2016

O urodzinach słów kilka

Witajcie drodzy czytelnicy.

 Ostatnie dni były dla mnie szczególnie pracowite. Kilka dni temu mój Pierworodny Szkodnik skończył trzy latka. Trzy lata! Szmat czasu, który przeleciał w tempie błyskawicznym i jeśli to będzie miara czasu jaka teraz zawładnęła moim życiem, to ani się obejrzę a już studniówka będzie tematem numer jeden.

 Cieszę się jednak bardzo, gdyż z biegiem lat jego urodziny dostarczają mi coraz więcej emocji. A to dlatego, że świadomie już może podpowiedzieć tematykę swojej zabawy-  w tym roku dominowali strażacy- dmuchanie świeczek w kasku strażaka to nie mała gratka dla takiego szkraba tym bardziej, że mama wniosła tort z "ijo ijo ijo" na ustach. Oczywiście gaszenie (wielokrotne) świeczek, to równie ciekawe przeżycie.


 Ciekawi Was zapewne jaki tort w tym roku zafundowałam mojemu dziecięciu. Jeśli tak to spieszę donieść iż skorzystałam z wypróbowanego tortu pszczelarza, który ma niesamowity smak, jest ogromy i przede wszystkim domowej roboty. Pracy przy nim nie ma zbyt wiele ale jest niezwykle efektowny. Pierwszego roku zrobiłam dokładnie taki jak w przepisie. W tym natomiast zostawiłam go  wersji białej, a na wierzchu stworzyłam coś na kształt odznaki "Psiego Patrolu". Zdjęć jeszcze nie mam. Nabierają mocy urzędowej. ;)


Ponieważ biszkopt wyszedł ogromny i zostało mi sporo ciasta postanowiłam wykorzystać go w wersji podwieczorkowej. Przełożyłam blaty ciepłym czekoladowym budyniem i obsypałam posiekanymi kawałkami 45% czekolady. Jedna z warstw to masło orzechowe. Wszystko oblane lukrowo-kakaową polewą z przepisu mojej babci. I podwieczorek w wersji deluxe gotowy.


Pozdrawiam Was smakowicie

Nolanna na językach

2 komentarze:

 1. Bomba kaloryczna, no ale uroczystość taka, że nie ma co kręcić nosem! ;)
  Oj tak, trzylatek to już coś. Mój mnie ciągle zaskakuje, aż się boję co dalej...Mój 6 latek to już kosmos, boję się okresu dojrzewania...BOJĘ! Serio .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bomba, ale sezon na sanki, więc jest szansa że się spali. :) Tak, to już poważny wiek i trzy i sześć. Łączę się w tym "bojeniu". Pozdrawiam

   Usuń